Everything Starts Here -> ( Webpages are listed according ranking the alphabet )
NBA
Webside

NBA www.reddit.com/r/nbastreams/

 ( National Basketball Association ) Asociacioni Nacional i Basketbollit u themelua me 6 qeshor 1946 në qytetin e New York.

Në të marrin pjesë 30 klube ku 29 janë nga SHBA - Shtetet e Bashkuara të Amerikës  ndërsa 1 nga Kanada. Të gjitha klubet jane ndarë ne dy konferenca atë perendimore dhe lindore ( West And East ) Gjdo vjet mbahet sesoni regulativ më pas edhe playoff në të cilin marrin pjesë 16 ekipet më të mira te sezonit regulativ . Në playoff luhen 1/8 e finales pastaj gjysmëfinalet dhe finalja . Finalja zhvillohet nga dy ekipet më të mira të Playoffit e cila njëra është nga perendimi tjetra nga lindja. Gjithashtu gjatë sezonit zhvillohet edhe ( All Stars Nba) - Të gjithe yjet e nba, ku luajnë lojtarë më të mirë nga dy konferencat perendimore dhe linore . Po ashtu gjate vitit zhvillohet edhe ( Slam Dunk Contest ) - Ngolitësi më i mirë në kosh për një vit të caktuar . Gjithashtu gjatë vitit zhvillohet edhe ( 3- Point ShootOut ) Gjuajtësi më i mirë në 3 Pikë 
Tabela e Ekipeve Nba - Dhe Disa të dhëna rreth tyre  (Table Team Nba)


 

Cilat ekipet kanë fituar kampionatin e Nba më së shumti dhe në cilat vite (Which Teams win most championship)

Ekipet

Fitoret

Vitet në të cilat kanë fituar

1. Boston Celtics

17

1957, 1959, 1960, 1961, 1962, 1963, 1964, 1965, 1966, 1968, 1969, 1974, 1976, 1981, 1984, 1986, 2008

2. Los Angeles Lakers

16

1949, 1950, 1952, 1953, 1954, 1972, 1980, 1982, 1985, 1987, 1988, 2000, 2001, 2002, 2009, 2010

3. Chicago Bulls

6

1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998

4. San Antonio Spurs

5

1999, 2003, 2005, 2007,2014

5. Philadelphia 76ers         

3

1955, 1967, 1983

6. Detroit Pistons

3

1989, 1990, 2004

7. Golden State Warriors

3

1947, 1956, 1975

8. Miami Heat

3

2006, 2012, 2013

9. Houston Rockets

2

1994, 1995

10. New York Knicks

2

1970, 1973

11. Washington Wizards

1

1978

12. Atlanta Hawks

1

1958

13. Oklahoma City Thunder

1

1979

14. Portland Trail Blazers

1

1977

15. Dallas Mavericks

1

2011

16. Milwaukee Bucks

1

1971

17. Sacramento Kings

1

1951

18. Baltimore Bullets

1

1948

19. Brooklyn Nets

0

0

20. Orlando Magic

0

0

21. Phoenix Suns

0

0

22. Utah Jazz

0

0

23. Cleveland Cavaliers

0

0

24. Indiana Pacers

0

0

25. Chicago Stag

0

0

26. Washington Capitols

0

0Slam Dunk Contest 1984-2013 - Fituesit (Player Win)

1984 (Denver) – Larry Nance, Phoenix Suns
1985 (Indianapolis) – Dominique Wilkins, Atlanta Hawks
1986 (Dallas) – Spud Webb, Atlanta Hawks
1987 (Seattle) – Michael Jordan, Chicago Bulls
1988 (Chicago) – Michael Jordan, Chicago Bulls
1989 (Houston) – Kenny Walker, New York Knicks
1990 (Miami) – Dominique Wilkins, Atlanta Hawks
1991 (Charlotte) – Dee Brown, Boston Celtics
1992 (Orlando) – Cedric Ceballos, Phoenix Suns
1993 (Salt Lake City) – Harold Miner, Miami Heat
1994 (Minneapolis) – Isaiah Rider, Minnesota Timberwolves
1995 (Phoenix) – Harold Miner, Miami Heat
1996 (San Antonio) – Brent Barry, Los Angeles Clippers
1997 (Cleveland) – Kobe Bryant, Los Angeles Lakers
1998 (New York City) – No Slam Dunk Competition
1999 (Philadelphia) – Lockout – Shortened Season, No NBA All Star Game
2000 (Oakland) – Vince Carter, Toronto Raptors
2001 (Washington, D.C.) – Desmond Mason, Seattle SuperSonics
2002 (Philadelphia) – Jason Richardson, Golden State Warriors
2003 (Atlanta) – Jason Richardson, Golden State Warriors
2004 (Los Angeles) – Fred Jones, Indiana Pacers
2005 (Denver) – Josh Smith, Atlanta Hawks
2006 (Houston) – Nate Robinson, New York Knicks
2007 (Las Vegas) – Gerald Green, Boston Celtics
2008 (New Orleans) – Dwight Howard, Orlando Magic
2009 (Phoenix) – Nate Robinson, New York Knicks
2010 (Dallas) – Nate Robinson, New York Knicks
2011 (Los Angeles) – Blake Griffin, Los Angeles Clippers
2012 (Orlando) – Jeremy Evans, Utah Jazz
2013 (Houston) - Terrence Ross, Toronto Raptors 
2014 (New Orleans) – John Wall, Washington WizardsNba - Harta (Map)
 

Të gjitha ekipet Nba 2013-2014 (All Team Nba 2013-2014)

 

Everything Ends Here This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free